Stránky

piatok 27. februára 2015

Carnage Grapthic Patch

Po dlhej dobe som sa rozhodol zverejniť jeden projekt ktorý sa začal asi pred rokom. Ide o grafické vynovenie niektorých aspektov hry Gothic. Tento projekt pokladám za úspešný, avšak nie za ukončený. Jedného dňa pravdepodobne ešte niečo pridám.



Carnage Graphic Patch

Carnage Graphic Patch je balíček nových textúr a modelov pre prvý diel série Gothic. Zmeny sa týkajú hlavne predmetov, ako sú rastliny alebo jedlo. Všetky modely boli na novo vytvorené s dôrazom na detail a zachovanie štýlu blízkemu hre Gothic.

Snímky obrazovky

Boli vykonané so Satti's Texturespack a tiež modifikáciami ako Content Mod, Rozšírená Edícia a Temné Tajomstvá.


Častko kladené otázky

Čo mení tento patch ?

Cieľom patchu je zmena originálnych modelov hry Gothic na nové, autorstva Mark56 (známeho aj ako Carnage). Modely využívajú nové textúry, čo dáva možnosť uniknúť zmene vzhľadu objektov, ktoré používajú rovnakú textúru. 

Funguje tento patch aj s ostatnými modifikáciami ?

Áno, ak modifikácia používa niektoré z originálnych modelov, budú nahradené. Efekty sa dostavia hneď po inštalácii.

Je možné použiť tento patch aj na Gothic 2 ?

Áno, avšak zmeny sa budú týkať iba modelov, ktoré majú rovnaký názov ako tie v Gothic 1.

Ako vplýva modifikácia na výkon hry?

Vplyv nie je známy. Nepredpokladá sa žiaden problém. Nové modely síce majú podstatne vyššiu hustotu polygónov, avšak sú stále low-poly. Zatiaľ neboli zaznamenané vážne problémy. Pre istotu si môžete nainštalovať System Pack.

Je toto finálna verzia ?

Nie.

Bude táto modifikácia rozvíjaná ?

Áno, z času na čas budú aktualizácie.

Ako patch nainštalovať ?

Jednoducho vložte súbor .VDF k ostatným do priečinka Gothic\Data\


Download:

Pomáhali:

Outlander
Gizbor


Creative Commons License
Carnage Graphic Patch by Marek Karas is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License

nedeľa 22. júna 2014

Animácie ?

Už nejakú dobu sa venujem moddingu pomerne starej hry Gothic. V poslednej dobe som mal chuť spraviť nejaké animácie, a tak som spustil 3ds max a vrátil sa k starým nedokončeným projektom, ktoré nejakú dobu sedeli na mojom HDD.

Inšpirácia prišla hlavne z hry TES V: Skyrim. Gothicu vždy chýbal nejaký ten nábytok, ktorý by sa dal vyprázdniť a tak som sa rozhodol spraviť sadu . Dve skrine, ktoré sú navrhnuté aby boli položené jedna nad druhou.


Ďalej som chcel dokončiť ďalší použiteľný objekt pre hru ktorý je taký jednosmerný prechod do podzemia (pivnice a pod.). Samozrejme pri tomto som sa stretol s nevysvetliteľnými chybami v hre a tak ho v budúcnosti ešte raz zmením.


No a ešte tu doplním staršiu prácu rúbania dreva.

streda 29. augusta 2012

hand-mouse paint

Po nejakej pauze som znova vykonal nejaký model, chcel by som tieto modely dať do jedného malého levlu :).

sobota 28. júla 2012

Niečo ala Torchlight asset :)

Už je to nejaká doba čo som naposledy niečo ukázal alebo napísal. Musím uznať že času je málo a ja som ešte aj lenivý. No za to obdobie som predsa len vytvoril niečo nové. tentokrát je to 100% handpaint aj keď nemám tablet myslím že to nie je najhoršie. Premýšľal som nad tréningom aby som do týždňa vytvoril aspoň jeden kompletný model takto by som robil nejaký ten pokrok :)

sobota 12. mája 2012